Erden Timur’dan Ali Koç’a yanıt: Geceleri çok rahat uyuyorum

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Fenerbahçe ile oynanan ve yarım kalan Süper Kupa maçının ardından açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin Olağanüstü Genel Kurul’unda Ali Koç’un kendisiyle ilgili “Fenerbahçe seni de not etti. 3-5 gün söylediklerinden dolayı popüler olabilirsin ama her gece yatarken bizi düşün. Özellikle de benim başkanlığım bitince” sözlerine yanıt veren Erden Timur, “Ben geceleri çok rahat uyuyorum, kafam rahat. Kim ne derse desin biz rahat uyuyoruz.” dedi.

Erden Timur’un açıklamaları şu şekilde:

“Keşke normal anlamda oynayıp o şekilde tamamlansaydı. Hem buradaki Urfalı vatandaşlarımız, yöre halkımız için daha iyi olurdu. Herkes büyük beklenti içindeydi. Böyle oldu. Şu gerginliğin bir an evvel bitmesi. Münferit de olsa belli olaylar oluyor. Tekrar etmek istemiyorum konuları, gerginlik artmaması için. Gerginlik devam ederse farklı şeylerin olmasından endişe ediyoruz. Hepimiz kendimize haksızlıklar olduğunu iddia ediyoruz. Bunun vuku bulduğu yer saha. Ne yaşanırsa yaşansın, anlatılanların vuku bulduğu yer saha. Toplumun her kesimin gerçekten de bu haksızlıkların olup olmadığına dair bilgi sahibi olması için veri, şeffaflık. Yarından tezi yok şu yabancı hakemleri seçip gerçekten öncelikle bu sene, sonra geçmiş senelerin hepsinin bakılması gerekiyor. Tekrar tekrar iletiyorum. Bu şekilde olursa şu şekilde haksızlık yapıldı, ortaya çıksın. Baştan bunların hepsinin sonucunu herkes kabul etsin, biz ediyoruz nitekim, toplumun fanatik kesimi hariç herkes gerçeği görsün ki soru işaretleri azalsın. Bu kaosun kimseye faydası yok.”

“Bize göre en çok bize çok büyük haksızlık yapılıyor. Başka takımlara göre onlara yapıyor deniyor. Ne varsa ortaya çıksın. Geçenlerde bir hakem toplantısı sızdırıldı. Önce Galatasaray kısmı. Sonra TFF doğru bir şekilde açıkladı. O olay tamamen bitti. İki maçta da ne olduğu açıkça görüldü. Şeffaflıktan, kendisinden emin olan çekinmesin. Toplumun her şeyi bilmeye, görmeye ihtiyacı var. Böyle olmadıkça manipüle ediliyor. Hepimiz doğrular yanlışlar yapıyoruz. Kendi yanlışlarımızı, bilgiyi gizleyerek, ne olduğunu objektif bir şekilde analiz ettirmeyerek manipüle ederiz. Şeffaflıktan başka çözüm yok. İnşallah bu maç böyle bir şeye vesile olur. Herkese bu çağrıyı yapıyorum. Kimse muhatap çözmemiz gerekiyor.”

“Ben geceleri çok rahat uyuyorum, kafam rahat. Kim ne derse desin biz rahat uyuyoruz. Şahsıma en az 20 kez ayrı ayrı konuşmalarda hakaret edildi, tehditler edildi. Karşılık verebilecek yaşta ve durumdayım da. Ki versem kendi camiamdan büyük destek de alırım ama toplumum gerilmemesi için bir cevap vermiyorum. Defalarca çözüm önerisi sunuyorum, sundum. Lütfen bunlar ciddiye alınsın ve hayata geçsin.”

Ali Koç ne demişti?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Erden Timur için şu sözleri söylemişti:

“Bir rakibimiz var ki lügattaki kelimelerin insan versiyonları olsa bu yalanın insan versiyonu olurdu. Yanında bir de suç makinesi… Terbiyesiz, bir de utanmadan televizyona çıkıyor. Yaşanan olaylar için sadece olmamalıydı deyip bizim futbolcularımıza nasıl ceza verilmesi gerektiğini yarım aklıyla, satır arası mesajlarla vermeye çalışıyor. Zaten yalanı dibine kadar soktun, bakalım nereye kadar… Ama Fenerbahçe seni de not etti. 3-5 gün söylediklerinden dolayı popüler olabilirsin ama her gece yatarken bizi düşün. Özellikle de benim başkanlığım bitince..”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir